Καλοκαιρινά σεμινάρια στον Θεατρικό Περίπλου
Το «Σχολείο Θεάτρου» του Θεατρικού Περίπλου ανακοινώνει πως την καλοκαιρινή περίοδο θα πραγματοποιηθούν δύο σεμινάρια για την τέχνη του θεάτρου με εκπαιδεύτρια την ηθοποιό Μαρία Καντιφέ.
α) «Ένας ηθοποιός δημιουργείται». Εισαγωγή στη θεατρική παιδεία (τμήμα αρχαρίων) – Έναρξη 17 Ιουνίου. Μαθήματα κάθε Δευτέρα και Τετάρτη 8:00 μ.μ. – 11:00 μ.μ.
β) «Δημιουργώντας ένα ρόλο». Εκπαίδευση – εξάσκηση για τη δημιουργία ενός ρόλου (το τμήμα αφορά άτομα με θεατρική εμπειρία). – Έναρξη 7 Ιουλίου. Μαθήματα κάθε Τρίτη και Παρασκευή 8:00 μ.μ. – 11:00 μ.μ.
Προθεσμία εγγραφών: Έως και τρεις μέρες πριν την έναρξη του κάθε σεμιναρίου εφόσον υπάρχουν θέσεις.
Τα μαθήματα απευθύνονται σε ενήλικες και βασίζονται στις αρχές της μεθόδου του Constantin Stanislavski.
Η διάρκεια του κάθε σεμιναρίου είναι 30 ώρες. Πληροφορίες – Εγγραφές: 6943 688972 Θεατρικός Περίπλους – Κουρμούλη 127, Ρέθυμνο.
* Το πρόγραμμα είναι ενδεικτικό και υπάρχει η δυνατότητα να γίνουν αλλαγές ύστερα από συνεννόηση όλων των συμμετεχόντων.