Η πρώτη από τις θεματικές εκδηλώσεις του δημοτικού συνδυασμού «Οι πολίτες μπροστά -Ένας δήμος για όλους», του οποίου επικεφαλής και υποψήφιος δήμαρχος Ρεθύμνου είναι ο Θωμάς Κρεβετζάκης θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 10 Μαΐου, στο κτίριο του ΕΟΜΜΕΧ (Κριτοβουλίδου) στις 19:30.
Θέμα της εκδήλωσης είναι «Υποδομές-τεχνικά έργα-πολιτική προστασία». Θα γίνει συζήτηση για τη φιλοσοφία, τις προδιαγραφές και τις ανάγκες στις υποδομές και την πολιτική προστασία.