Σε 4 αναμετρήσεις επικεντρώθηκε το ρεθεμνιώτικο ενδιαφέρον του διημέρου στα πρωταθλήματα υποδομών της ΕΚΑΣΚ. Οι Νεανίδες του Αρκαδίου πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση και νίκησαν με 45-30 τον Ηρόδοτο. Στο ρεθεμνιώτικο ντέρμπι των Εφήβων, το Ρέθυμνο BC δεν δυσκολεύτηκε να κάμψει την αντίσταση της Ακαδημίας με 91-55.
Από κει και πέρα, οι Παίδες του Ρέθυμνο BC πανηγύρισαν το «διπλό» στο ΒΑΚ επί του ΟΦΗ με 49-56. Τέλος, οι Κορασίδες του Αρκαδίου σημείωσαν άνετη νίκη επί του Ανδρογέα με 44-23.
Αναλυτικά:
Νεανίδων: Αρκάδι – Ηρόδοτος 45-30.
Εφήβων: Ρέθυμνο BC – Ακαδημία Ρεθύμνου 91-55.
Κορασίδων: Αρκάδι – Ανδρογέας 44-23.
Παίδων Α’: ΟΦΗ – Ρέθυμνο BC 49-56.