Σ’ ένα εξαιρετικό από άποψη ενδιαφέροντος και θεάματος ματς, το οποίο έλαβε χώρα στο γήπεδο της Σοχώρας, ο Αστέρας Ρεθύμνου αναδείχθηκε ισόπαλος με τον Εργοτέλη. Τα κορίτσια του Παναγιώτη Αντωνιάδη έδειξαν πάθος και δεν φοβήθηκαν τον αντίπαλό τους κι έχασαν τη νίκη από τα χέρια τους τα τελευταία δύο λεπτά.
Χαρακτηριστικό είναι ότι ο Αστέρας προηγήθηκε δύο φορές κι αμφότερες η ομάδα του Εργοτέλη ισοφάρισε.
Αρχικά το σκορ άνοιξε η Δαφέρμου και ισοφάρισε η Ηλιάδη. Η Ειρήνη Δρακάκη έκανε το 2-1, αλλά η Δρακογιαννάκη στο 88′ έφερε το ματς στα ίσια. Αυτή είναι η δεύτερη φορά που ο Αστέρας δέχεται γκολ λίγο πριν το τέλος του αγώνα.
Αναλυτικό ρεπορτάζ στο αυριανό μας φύλλο