Αλλαγή φρουράς στην κορυφή με την Επισκοπή να καταλαμβάνει τα πρωτεία από την Α.Ε. Μυλοποτάμου στο ντέρμπι (βλ. σελ. 20, 19) που, λογικό ήταν να λάβει τη μερίδα του λέοντος από τα υπόλοιπα πολύ όμορφα ματς στην πλειοψηφία τους. Η 13η αγωνιστική αποδείχθηκε γούρικη για την Επισκοπή με έναν Κατέ Φονσέκα να κλέβει την παράσταση στο β’ ημίχρονο και με δύο καταπληκτικά τέρματα να βοηθάει την ομάδα να φτάσει σ’ αυτό το 1-3 στο γήπεδο Περάματος.
Καταπληκτικά παιγνίδια όμως είχαμε και στα υπόλοιπα γήπεδα. Στη Σοχώρα, ο Αστέρας έσωσε την παρτίδα στο 95′(!) με, ποιόν άλλον, τον Ρότζεμ Ιμπραχίμ, ο οποίος σημείωσε δύο τέρματα στο 2-2 απέναντι στον εξαιρετικό Ποσειδώνα. Βέβαια στο τέλος, είχαμε νεύρα και 3 αποβολές.
Την 3η θέση στη βαθμολογία καταλαμβάνει ο Ρεθυμνιακός και είναι η ομάδα εκείνη που, για την ώρα, δείχνει να βαστά γερά, καθώς δεν αποκλείεται η συγκεκριμένη κατάταξη να την οδηγήσει στη διευρυμένη σε 10 ομίλους -όπως λέγεται ότι θα γίνει- Γ’ Εθνική.
Ο ΟΦ Αρμένων κέρδισε με 5-2 την Κάλυβο, το Σπήλι έκανε την ανατροπή με 2-1 την ΕΑΠ, ενώ νίκη πέτυχε και η Αλφά (3-1 τον ΑΟΨ).
Σελ. 19