Σε μία σημαντική πρωτοβουλία προχωράει η Θύρα 7 Ρεθύμνου, η οποία θα συγκεντρώσει ρούχα, τρόφιμα και είδη πρώτης ανάγκης, τα οποία και θα διαμοιράσει σε ανθρώπους που έχουν πραγματική ανάγκη. Η κίνηση αυτή θα λάβει χώρα σήμερα το απόγευμα, στις 18:30 και στο πλαίσιο της αναμέτρησης Ολυμπιακός – Καλλονή, στα γραφεία του Συνδέσμου Ρεθύμνου.
Η ανακοίνωση της Θύρας 7 Ρεθύμνου αναφέρει χαρακτηριστικά: «Το Σάββατο 19 Δεκεμβρίου, στις 18:30, στον αγώνα Ολυμπιακού-Καλλονής θα συγκεντρωθούν είδη πρώτης ανάγκης (τρόφιμα, ρούχα κ.τ.λ.), τα οποία θα δοθούν σε ανθρώπους που έχουν ανάγκη. Θεωρούμε υποχρέωσή κάθε Ολυμπιακού της πόλης μας να στηρίξει την κίνηση αυτή.
Εκ του Δ.Σ., ο πρόεδρος Μάρκος Βουγιουκαλάκης».