Δύο μεγάλες ευκαιρίες για τον Άρη στο 10’ με Αργυρό και στο 44’ από τον ίδιο παίχτη.
ΑΡΗΣ (Μ. Δεληγιαννάκης): Χριστόπουλος, Πίργια, Μπερνιδάκης (46’ Ρότσι), Χασιώτης, Σαριδάκης, Μαργκίνι, Αργυρός, Καψαλάκης, Μιχαηλίδης (57’ Χατζηδάκης), Αστρινάκης (88’ Ψωμάς), Ε. Ματαραγκάσι.
ΛΙΒΑΔΙΑ: (Μ. Μακρυδάκης-Τ. Μαρής): Μ. Κλάδος, Β. Κλίνης, Ν. Ψωμάς, Χρυσός (65’ Καζαμίας), Δ. Χνάρης, Γ. Μαρής, Ρασούλης, Ηλ. Χνάρης, Ν. Κοζορώνης, Πελαντάκης (60’ Θωμαδάκης), Καστελιανός (56’ Γ. Κοζορώνης).
την Επισκοπή β’
ΕΠΙΣΚΟΠΗ Β’ (Αρης Παπαδάκης): Χριστοδουλάκης, Παυλάκης, Γαβαλάς (87’ Πατελάρος), Σ. Παπαδάκης, Ξυνομηλάκης, Κυριακάκης, Ζούκα (87’ Γ. Κιμιωνής), Σαρρής, Βελονάκης (66’ Καμινιώτης), Νικολιδάκης, Γουνάκης.
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ (Αρ. Μαραγκουδάκης-Γ. Πετρογιαννάκης), Γ. Διαλεκτός, Γαλανάκης, Σκλομπονάκης, Πισσαδάκης, Πετρογιαννάκης, Φραγκιαδάκης, Σηφακάκης (74’ Καλλιτσουνάκης), Γαλεράκης, Γαραντωνάκης (62’ Άγας), Τσουπάκης (83’ Νικολακάκης), Ν. Αποστολάκης.
σε Ασή Γωνιά-Αετό 4-3
Συναρπαστική εξέλιξη είχε η αναμέτρηση Ασή Γωνιάς-Αετού, με τους γηπεδούχους να παίρνουν την πρώτη τους νίκη με 4-3.
Ο Γ. Γύπαρης στο 70’ κάνει το 3-1, για να μειώσει αμέσως ο Ε. Δραμουντάνης. Το φινάλε ήταν συγκλονιστικό ο Ι. Κοκολάκης μόλις μπήκε στο παιχνίδι κάνει το 4-2 στο 91, για να γράψει το τελικό 4-3 ο Ε. Κεφαλογιάννης στο 95’.
ΑΣΗ ΓΩΝΙΑ (Σ. Βασιλάκης): Δημητριάδης, Ψυχουντάκης, Μανουσάκης, Σ. Κουνδουράκης, Δρακάκης, Παπανδρέου, Τσίνογλου, Ε. Κουνδουράκης (65’ Γ. Γύπαρης), Αθανασιάδης (78’ Ρίτσα), Ξενάκης (88’ Ι. Κοκολάκης).
ΑΕΤΟΣ (Φ. Μακατουνάκης-Τ. Μέμος): Καπετανάκης, Πασπαράκης, Α. Κλίνης, Παπαδομιχελάκης, Καλλέργης (44’ Κεφαλογιάννης), Β. Παπαδάκης, Α. Φασουλάς, Ντούλας (65’ Κ. Νταής), Δ. Ξυλούρης, Ε. Σπαχής, Δ. Κοζορώνης (73’ Ε. Δραμουντάνης).
με παραίτηση Λυρώνη
Διαιτησία: Δρακακάκης, Γιαννάκος, Ψαρρά.
ΠΕΡΑΜΑ (Μιχ. Στεφανάκης): Ι. Δασκαλάκης, Μοσχονάς, Κουδουνάκης, Β. Κατσαμάς, Ν. Σταρράς, Βασσάλος, Γ. Αντιασβίλι, Δροσάκης, Γ. Σταρράς (86’ Χαριτάκης), Γ. Δασκαλάκης (59’ Μ. Κατσαμάς), Κοτσίφης (49’ Σκουλούδης).
ΔΟΞΑ (Γ. Στεφανάκης-Γ. Λυρώνης): Πλαΐτης, Λάριος, Μπαρκάτσας, Κάγκας (60’ Σερλής), Θεοδωρομανωλάκης, Μαγιάφας (89’ Μ. Σπανουδάκης), Α. Σπανουδάκης, Ξενοκαλάκης (52’ Α. Δημήτρη), Περίφανος, Χριστουλάκης, Κλάδος.
του Ψηλορείτη 0-0 με ΟΦΑ
Ο ΟΦΑ στάθηκε αρκετά καλά και με σύμμαχο την καλή παράδοση στο Φουρφουρά πήρε πολύτιμο βαθμό, ενώ έκανε το ντεμπούτο του, στην ομάδα ο Λυκ. Τζαγκαράκης.
Διαιτησία: Δρακακάκης, Φραντζεσκάκης, Γιαννάκος.
ΨΗΛΟΡΕΙΤΗΣ (Γ. Ιωαννίδης-Φ. Μουρτζανός): Διαμαντάκης, Καλυβιανάκης, Πολύχρονος, Πρεκατσουνάκης, Σταυρουλάκης, Φ. Μουρτζανός, Καρπουζάκης, Γ. Μουρτζανός, Μανωλιτσάκης (71’ Γ. Σημαντήρας), Κουρνιανός, Λαντζούρης (89’ Ορφανουδάκης).
Για τη β’ φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΡ διεξάγονται σήμερα στις 3:30, σε αγώνες νοκ-άουτ δύο παιχνίδια.
Δύο γκολ ο Στ. Μπαξεβάνης και ένα ο Αντ. Κολυβάκης.
Αντίθετα ο Ψηλορείτης δεν έχει νίκη μέχρι στιγμής.
Την ίδια ώρα στους Αρμένους οι δύο πρωτοπόροι Άρης και Ρεθυμνιακός, θα μετρήσουν τις δυνάμεις τους σε αγώνα νοκ -άουτ.
Βαθμολογία Α’ τοπικού
1) Άρης 9 10-1
2) Ρεθυμνιακός 7 9-0
3) Ποσειδώνας 7 6-1
4) ΟΦΑ 4 2-2
5) Αετός 4 7-5
6) Δόξα 4 6-6
7) Μελιδόνι 4 2-4
8) Ψηλορείτης 3 1-1
9) Σπήλι 3 3-3
10) Πέραμα 3 6-4
11) Επισκοπή Β’ 3 3-6
12) Ασή Γωνιά 3 5-6
13) Αστέρας 3 2-5
14) Λιβάδια 2 4-3
15) Γαράζο 1 4-7
16) ΑΓΟΔΑ 0 1-16
Για μία βδομάδα διακόπτεται το τοπικό πρωτάθλημα εξαιτίας του ΜiniEuro 2013, που θα διεξαχθεί στο Ρέθυμνο και επαναρχίζει στις 19 Οκτωβρίου.
Γήπεδο Ομάδες
Ρεθύμνου Αστέρας-Επισκοπή β’
Μισιρίων Δόξα-Επισκοπή Β’
Γερανιου Ποσειδώνας-Άρης
Αρμένων ΟΦΑ-Σπήλι
Περάματος ή Λιβαδίων
Λιβάδια Ρεθυμνιακός
Γήπεδο Ομάδες
Ανωγείων Αετός-Ψηλορείτης
Ασή Γωνιάς Ασή Γωνιά-Γαράζο