Η ΔΕΥΑ Ρεθύμνου στα πλαίσια του έργου καθαρισμών των δεξαμενών , έχει προγραμματίσει τον καθαρισμό της δεξαμενής ύδρευσης του οικισμού Αρχοντικής της Δ.Ε. Λαππαίων του Δήμου Ρεθύμνου . Γι’ αυτό το λόγο θα διακοπεί η υδροδότηση στην περιοχή , αύριο Σάββατο 29 Μαΐου 2021 από τις 8:00 έως 17:00. Η ΔΕΥΑ ζητά την κατανόηση των δημοτών.
Παρουσιάστηκε η πρώτη φάση της μελέτης οριοθέτησης οικισμών του δήμου Αγίου Βασιλείου
Ολοκληρώθηκε η Α΄ φάση της μελέτης οριοθέτησης οικισμών του δήμου Αγίου Βασιλείου όπως αυτή παρουσιάστηκε από τον μελετητή σε σύσκεψη...