Η Διεύθυνση Τεχνικών Έργων της Περιφερειακής Ενότητας Ρεθύμνης, προτίθεται με ίδια μέσα να προβεί στον καθαρισμό πρανών και τάφρων όλων των επαρχιακών οδών του Νομού Ρεθύμνης. Σε σχετική ανακοίνωσή της καλεί τους ιδιοκτήτες που έχουν τοποθετήσει αυθαίρετα συρματοπλέγματα, λάστιχα στην τάφρο και τα πρανή να τα απομακρύνουν άμεσα, διότι σε περίπτωση καταστροφής τους δεν θα αποζημιώνονται.
Κορωνοϊός: Οι ΗΠΑ ενέκριναν για επείγουσα χρήση το χάπι της Pfizer
Η ρυθμιστική αρχή υγείας των ΗΠΑ ενέκρινε για επείγουσα χρήση το χάπι της Pfizer για την Covid. Όπως μεταδίδει το...