Δύο παραμονές ποδοσφαιριστών του ανακοίνωσε ο Άρης Ρεθύμνου. Όπως πέρυσι, έτσι και φέτος, η ρεθεμνιώτικη ομάδα ξεκίνησε από τον… τερματοφύλακα. Ο Στέλιος Βογιατζιδάκης θα παραμείνει για 3η συναπτή χρονιά κάτοικος Μισιρίων, ενώ μαζί του για 2η χρονιά θα παραμείνει ο Νίκος Θεοδωρομανωλάκης.
Ο 26χρονος γκολκίπερ έχει μείνει ευχαριστημένος από το όλο κλίμα στον Άρη ασχέτως αν φέτος, το πρωτάθλημα δεν κατακτήθηκε. Ο ίδιος φυσικά έχει να λέει για το Σούπερ Καπ που πήρε στην έναρξη της περασμένης περιόδου και για το ότι στο κύπελλο, η ομάδα του έφτασε μέχρι τον τελικό.
Στον Άρη όμως, μένουν ευχαριστημένοι και για το γεγονός ότι ένα άλλο παιδί, ο Νίκος Θεοδωρομανωλάκης, ο αγαπημένος τους «Λούα», θα βοηθάει και πάλι τόσο στο κέντρο και στην οργάνωση του παιγνιδιού όσο και στο σκοράρισμα. Δεν πέτυχε και λίγα άλλωστε, ο υψηλόσωμος μεσοεπιθετικός. Τα 18 του γκολ βοήθησαν πολύ τον Άρη στη χρονιά που πέρασε…
Πέραν όλων των υπολοίπων, ο Θεοδωρομανωλάκης βοηθάει και στις ακαδημίες καθ’ όλη τη διάρκεια της χρονιάς, καθώς έχει ενταχθεί στο προπονητικό τιμ των ακαδημιών που ανήκουν εδώ και έναν μήνα στο πρόγραμμα ΟΠΑΠ.
Η ανακοίνωση του επίσημου Άρη αναφέρει για τις δύο κείμενες μεταγραφές…
«Την εστία της ομάδας μας θα συνεχίσει υπερασπίζεται ο τερματοφύλακας Στέλιος Βογιατζιδάκης και την επόμενη σεζόν. Παραμένει στα Μισίρια και ο πρώτος σκορ (18 γκολ) της ομάδας μας Νίκο Θεοδωρομανωλάκης, μετά τη συνάντηση που είχαν αμφότεροι με τη διοίκηση».