Αυτό το γεγονός ανακοινώθηκε χθες με κάθε επισημότητα και έτσι στις 8-9 Μαρτίου το κλειστό γυμναστήριο του Κλαδισού θα φιλοξενήσει τους κορυφαίους Έλληνες και ξένους αθλητές που αγωνίζονται στη χώρα μας.
«Στα Χανιά της Κρήτης θα φιλοξενηθεί το 21ο All Star Game, έπειτα από απόφαση του Ε.Σ.Α.Κ.Ε. και του Π.Σ.Α.Κ. Η μεγάλη γιορτή του ελληνικού επαγγελματικού μπάσκετ θα διεξαχθεί στις 8-9 Μαρτίου στο υπερσύγχρονο κλειστό του Κλαδισού, η χωρητικότητα του οποίου αγγίζει τους 3.000 θεατές.
Ο ζήλος που επέδειξαν οι θεσμικοί φορείς των Χανίων και η αγάπη του φίλαθλου κοινού της Κρήτης για το μπάσκετ και τον αθλητισμό γενικότερα, απλοποίησαν τα πράγματα για τους ανθρώπους του ΕΣΑΚΕ και του ΠΣΑΚ σχετικά με τον τόπο διεξαγωγής του 21ου All Star Game. Έτσι λοιπόν η μεγάλη γιορτή επιστρέφει στην Κρήτη, τέσσερα χρόνια μετά την διεξαγωγή του 18ου All Star Game στο κλειστό «Δύο Αοράκια» της Νέας Αλικαρνασσού», αναφέρει χαρακτηριστικά η επίσημη ανακοίνωση.
Η Κρήτη έχει αποδείξει πολλάκις πως φέρνει εις πέρας διοργανώσεις μεγάλου βεληνεκούς και τα Χανιά αναμένεται να συνεχίσουν την παράδοση.