Η Μιράλμπα Σούλα θα βουτήξει στο κολυμβητήριο του Ηρακλείου (ΚΟΗ) στους διεθνείς κολυμβητικούς αγώνες ανοικτής κατηγορίας «Τσέτσο Γκολομεέβ» που διεξάγονται στη μνήμη του επί σειρά ετών προπονητή του Ομίλου. Αυτή είναι η 7η συναπτή χρονιά, όπου ο ΚΟΗ διοργανώνει, υπό την αιγίδα της ΚΟΕ, τέτοιους αγώνες φέρνοντας καταξιωμένους αλλά και φερέλπιδες αθλητές από την Ελλάδα και το εξωτερικό. Η όλη προσπάθεια στηρίζεται από την Περιφέρεια Κρήτης και τον Δ.Ο.Π.Α.Φ.Μ.Α.Η. του Δήμου Ηρακλείου.
Η κολυμβήτρια που είναι και διεθνής με την εθνική Αλβανίας θα πέσει στην πισίνα όπως και οι υπόλοιποι κολυμβητές-τριες αυτό το Σαββατοκύριακο 22-23 Ιουνίου και το ενδιαφέρον θα είναι μεγάλο παρ’ ότι διεξάγονται κι άλλοι σημαντικοί αγώνες ανά την περιφέρεια (Αθήνα, Θεσσαλονίκη αλλά και το Mεσογειακό Kύπελο (Comen Cup).
Στη διοργάνωση θα συμμετάσχει ένας ικανοποιητικός αριθμός αθλητών-μελών της Εθνικής Ελλάδας, αθλητών από το πρόγραμμα Sports Excellence (επίλεκτοι) της Κολυμβητικής Ομοσπονδίας καθώς και σημαντικοί αθλητές από την Ν. Αφρική».
Η Τελετή έναρξης θα δοθεί το Σάββατο 22 Ιουνίου και οι αγώνες θα ξεκινήσουν στις 17:00.