Στο 2ο Παγκρήτιο τουρνουά τένις για αθλητές ηλικίας 12, 14 και 16 ετών έλαβε μέρος ο Όμιλος Αντισφαίρισης Ρεθύμνου με 11 τενίστες του. Σε μια αθλητική εκδήλωση όπου συμμετείχαν πάνω από 100 αθλητές-τριες, οι αγώνες γνώρισαν μεγάλη επιτυχία εξ ου και το γεγονός ότι, παρ’ ότι ήταν προγραμματισμένοι να γίνουν στο Ρέθυμνο, η μεγάλη συμμετοχή ανάγκασε τους διοργανωτές να διασπάσουν το τουρνουά σε τρεις ομίλους.
Έτσι, η κατηγορία Αγόρια-Κορίτσια 14 ετών έλαβε χώρα στο Ρέθυμνο, η κατηγορία Α-Κ 12 ετών στη Σούδα και αυτή Α-Κ 16 ετών στα Χανιά.
Για άλλη μια φορά, ξεχώρισαν παιδιά του ΟΑΡ που στο παρελθόν έχουν αναγκάσει τα ΜΜΕ να στραφούν στο πρόσωπό τους όπως, ο Αντώνης Τσαγλιώτης που αναδείχθηκε 2ος στην κατηγορία των 16 ετών, η Αθηνά Ηλιάκη που κατετάγη 3η στην κατηγορία 12 ετών, ο Νίκος Σπυρόπουλος που ήρθε 8ος σ’ αυτή των 14 ετών και ο Γιώργος Κατημερτζόγλου που αναδείχθηκε επίσης 8ος στα παιδιά ηλικίας 12 ετών.
Την αποστολή του Ομίλου Αντισφαίρισης Ρεθύμνου αποτελούσαν οι αθλητές, Εμμανουήλ Σηφάκης, Γιώργος Κατημερτζόγλου, Παρασύρης Σοφοκλής, Μιχάλης Μαυρομάτης, Γιάννης Σπυρόπουλος, Μάνος Ντινόπουλος, Ηλιάκη Αθηνά, Νίκος Σπυρόπουλος, Νίκος Νίνος, Αντώνης Τσαγλιώτης και Άννα-Μαρία Πολιουδάκη.
Όλοι οι αθλητές του Ρεθύμνου έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό γι’ αυτό και θα πρέπει να θεωρείται βέβαιο πως στο εγγύς μέλλον θα βρεθούν και πάλι είτε στο βάθρο, είτε θα έχουν εξαιρετικά πλασαρίσματα στις κατηγορίες τους.