Με γενικό τίτλο «Having Fun with English» τα παιδιά παρουσίασαν θεατρικά δρώμενα, τραγούδια και κατασκευές, που με ευχάριστο τρόπο τα έβαλαν στο μονοπάτι της εκμάθησης της Αγγλικής γλώσσας.
Την επόμενη μέρα, σειρά είχε η γιορτή για τα μεγαλύτερα παιδιά, καθώς και ο μεγάλος διαγωνισμός Γαλλοφωνίας, που με την πολύτιμη συνεργασία του Γαλλικού Ινστιτούτου και του Ελληνικού τμήματος του Τάγματος του Ακαδημαϊκού Φοίνικα του Γαλλικού κράτους, μέλος του οποίου με τον τίτλο του Chevalier είναι η διευθύντριά μας κυρία Τζένη Πολυχρονάκη-Καπαϊδονάκη, οργανώσαμε. Ο φετινός διαγωνισμός ήταν αφιερωμένος στην Γαλλική Επανάσταση του 1789, τα παιδιά αποδεικνύοντας τις γνώσεις και το ταλέντο τους διασκέδασαν με την θεατρική αναπαράσταση των γεγονότων της εποχής. Οι βραβεύσεις, με έπαθλα υποτροφίες και άλλα μεγάλα δώρα μας δυσκόλεψαν, καθώς τα παιδιά είχαν δώσει τον καλύτερο εαυτό τους και αξίζουν σε όλους συγχαρητήρια.
Καλό Καλοκαίρι σε όλους!
Καπαϊδονάκη