Συνελήφθη, χθες το πρωί, σε περιοχή του Δήμου Ρεθύμνου, από αστυνομικούς, του Τμήματος Δίωξης Ναρκωτικών Ρεθύμνου, 36χρονος , για καλλιέργεια δενδρυλλίων κάνναβης.
Ειδικότερα, στο πλαίσιο στοχευμένων ενεργειών και δράσεων, για την καταπολέμηση της παράνομης κατοχής και διακίνησης ναρκωτικών ουσιών, αστυνομικοί πραγματοποίησαν έρευνα στην οικία του 36χρονου.
Κατά τη διάρκεια της έρευνας βρέθηκαν και κατασχέθηκαν, εννέα (9) δενδρύλλια κάνναβης τα οποία καλλιεργούντο επιμελώς, ευρισκόμενα στο στάδιο της ανάπτυξης.
Η προανάκριση διενεργείται από το Τμήμα Δίωξης Ναρκωτικών Ρεθύμνου, ενώ ο συλληφθείς οδηγήθηκε στον κ. Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Ρεθύμνου.
Δυστύχημα στους ιστιοπλοϊκούς αγώνες Aegean 600
Ο ιστιοπλοϊκός αγώνας Aegean 600, δυστυχώς, "σημαδεύτηκε" από ένα τραγικό δυστύχημα. Στα ανοιχτά της Κάσου, θύμα μιας δύσκολης κατάστασης λόγω...