Κλειστός θα παραμείνει από την Τρίτη και μέχρι τις 15Νοεμβρίού ο δρόμος από Κοξαρέ έως Ασώματο προκειμένου να υλοποιηθεί το έργο βραχοπροστασίας στο φαράγγι του Κουρταλιώτη.
Σε σχετική ανακοίνωση βτης Διεύθυνσης Τεχνικών Εργών της ΠΕΡ αναφέρεται:
Από τη Διεύθυνση Τεχνικών Έργων της Περιφερειακής Ενότητας Ρεθύμνης ανακοινώνεται ότι από την Τρίτη 27/10/2020 ο δρόμος από Κοξαρέ έως Ασώματο, στο Κουρταλιώτικο Φαράγγι , θα είναι κλειστός έως τις 15/11/2020 λόγω κατασκευής έργων προστασίας βραχοπτώσεων και η κυκλοφορία προς Ασώματο-Πλακιά θα γίνεται από την διακλάδωση Παλέ –φαράγγι Κοτσιφού.
Παρακαλούνται οι οδηγοί, να δείχνουν την απαραίτητη προσοχή και να ακολουθούν τις οδηγίες σήμανσης που θα υπάρχουν
Το αίτημα του χαρακτηρισμού του νοσοκομείου Ρεθύμνου σε “άγονο κατηγορίας Α’ στηρίζουν οι τοπικές αρχές
Την ικανοποίηση του για την έμπρακτη, όπως την υπογράμμισε, στήριξη από τη μεριά των τοπικών αρχών και φορέων σε ότι...