Η πρωτοβουλία αυτή ευοδώθηκε χάρη της έμπρακτης στήριξης των πολιτών, καθώς από την πρώτη στιγμή, ο θεσμός του «Κοινωνικού Παντοπωλείου» βρήκε απήχηση και αρωγούς ευαισθητοποιημένους δημότες, επιχειρήσεις, συλλόγους κλπ. δείχνοντας κοινωνική ευαισθησία και αλληλεγγύη.
Ο Δήμος Αμαρίου, με ανακοίνωσή του απευθύνει ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους όσους στήριξαν το Κοινωνικό του παντοπωλείο:
«Θα θέλαμε να εκφράσουμε δημόσια, τις θερμές ευχαριστίες μας προς όλους τους χορηγούς, αλλά και όλους τους ανώνυμους πολίτες, για την άμεση και γενναιόδωρη προσφορά τους, στηρίζοντας και ανακουφίζοντας συνανθρώπους μας που βρίσκονται σε ανάγκη.
Όλοι μαζί βοηθώντας ο ένας τον άλλο θα ξεπεράσουμε τις σημερινές δυσκολίες» αναφέρει.
«Ο Θησέας» από το Κουκλοθέατρο Κρήτης
Το Κουκλοθέατρο Κρήτης παρουσιάζει την παραγωγή του «Ο Θησέας»,τη Δευτέρα 29 Ιουλίου στον Δημοτικό Κήπο Ρεθύμνου, για μία παράσταση στις...