Ένας Ρεθεμνιώτης μέσος με το όνομα Μιχαλανδρέας Νύκταρης φέρεται να βρίσκεται πολύ κοντά για συμφωνία με την ΑΕ Μυλοποτάμου. Ο 19χρονος κεντρώος ποδοσφαιριστής με το βιογραφικό που κουβαλάει -παρά το νεαρό της ηλικίας του- είναι διατεθειμένος να έρθει στο Ρέθυμνο για να βοηθήσει στα εναπομείναντα παιγνίδια της ΑΕΜ προκειμένου να παραμείνει στην κατηγορία της τρίτης τη τάξει κατηγορίας του ελληνικού ποδοσφαίρου.
Ο Μ. Νύκταρης έχει γεννηθεί στις 20/12/99 και έχει προλάβει να «θορυβήσει» αρκετές ομάδες με το ταλέντο του αλλά και να αγωνιστεί σε κάποιες απ’ αυτές. Στα 13 του χρόνια, όντας παίκτης στις ακαδημίες του ΟΦΗ, ενθουσίασε σε ένα καμπ με την απόδοσή του και άνθρωποι της Μίλαν ζήτησαν να μεταβεί στο Μιλάνο για να τον «τσεκάρουν» ακόμα καλύτερα.
Έκτοτε κι αφού τα χρόνια περνούν, ο νεαρός μέσος έχει αγωνιστεί στην Κ20 του ΟΦΗ, στον ΑΟ Χανιά, στην Καμαριώτισσα Λεμεσσού καθώς και στη Βέροια.
Αυτό που μπορεί να δει κάποιος είναι ότι ο Νύκταρης έχει πολύ καλό κέντρο βάρους κι ας είναι 1.79μ., ενώ έχει κι έφεση στο σκοράρισμα.
Αν τον κάνει δικό της η ΑΕΜ θα πρόκειται για μια ακόμη προσθήκη, που είτε έρχεται από τον πάγκο είτε ξεκινάει ως βασικός θα μπορεί να δίνει ρυθμό αλλά και ουσία. Αυτό το διάστημα πάντως, αγωνιζόταν σε ομάδα της Βουλγαρίας.
Τώρα, όσον αφορά την ΑΕΜ, ο Γ. Κόλτζος θέλησε να δει αγωνιζόμενους κάποιους από τους παίκτες του προκειμένου να τους δώσει παιγνίδια αλλά και να κρατήσει σε αγωνιστική εγρήγορση τις υπόλοιπες -συνήθως βασικές- επιλογές του.
Μια και η ΑΕΜ λοιπόν είχε ρεπό, θέλησε να διοργανώσει έναν φιλικό αγώνα παίζοντας με την Κάλυβο. Το τελικό σκορ ήταν 3-1 υπέρ της με τον Κουγιουμτζή να σκοράρει δύο φορές και τον Μάστορα μία.
Για την ομάδα της Καλύβου σκόραρε ο Μανώλης Τζαγκαράκης.