Η Κοινωφελής Επιχείρηση Δήμου Ρεθύμνης (Κ.Ε.ΔΗ.Ρ.) πραγματοποίησε την καθιερωμένη κοπή της πίτας της για το νέο έτος, στο χώρο του Μουσείου Σύγχρονης Τέχνης Κρήτης, παρουσία του δημάρχου Ρεθύμνης κ. Γιώργη Μαρινάκη και σύσσωμου του Δ.Σ. της Δημοτικής Επιχείρησης.
Στην εορταστική αυτή εκδήλωση παρευρέθηκε όλο το προσωπικό της «Κ.Ε.ΔΗ.Ρ.», της οποίας οι δράσεις εκτείνονται σε ένα διευρυμένο φάσμα βασικών τομέων ποιότητας ζωής που είναι: οι Κοινωνικές Δομές νηπίων, παιδιών και ηλικιωμένων, ο τομέας του Πολιτισμού που περιλαμβάνει εκδηλώσεις κάθε μορφής τέχνης σε ετήσια βάση, το Καρναβάλι, τη Γιορτή Κρητικής Διατροφής, το Αναγεννησιακό Φεστιβάλ, τη μόνιμη Συλλογή και τις περιοδικές Εκθέσεις του Μουσείου Σύγχρονης Τέχνης Κρήτης, τα Εικαστικά Εργαστήρια με ποικίλα προγράμματα επιμόρφωσης παιδιών και ενηλίκων και το Γραφείο Π. Πόλης Ρεθύμνου, έργο του οποίου αποτελεί η αρχαιολογική και πολιτιστική ανάδειξη του ιστορικού κέντρου και της πόλης του Ρεθύμνου.
Ο δήμαρχος Ρεθύμνης απηύθυνε τον ζεστό, φιλικό χαιρετισμό του στο διοικητικό και υπαλληλικό προσωπικό, εξαίροντας τη σημασία όλων των δράσεων της Δημοτικής Κοινωφελούς Επιχείρησης του Δήμου Ρεθύμνης, υπογράμμισε την αμέριστη υποστήριξή του και το αμείωτο ενδιαφέρον του στην πορεία της και ευχήθηκε σε όλους προσωπική και οικογενειακή υγεία και ευημερία και μια δημιουργική εργασιακή χρονιά.
Ο πρόεδρος της Κ.Ε.ΔΗ.Ρ. κ. Κώστας Ηλιάκης με τη σειρά του, έδωσε τις δικές του ευχές και ευχαρίστησε τόσο το Δ.Σ. όσο και τους υπαλλήλους για την άριστη συνεργασία και το έργο τους. Στην εκδήλωση παρευρέθηκε και η αντιδήμαρχος κ. Πέπη Μπιρλιράκη, της οποίας η συμβολή στην Κ.Ε.ΔΗ.Ρ. και ειδικότερα στον τομέα του Πολιτισμού, καταγράφει μακρόχρονη και επιτυχημένη πορεία.
Στο διοικητικό και υπαλληλικό προσωπικό όλων των τομέων της Δημοτικής Επιχείρησης δόθηκε μια θαυμάσια ευκαιρία να συναντηθεί και να ανταλλάξει ευχές σε ένα κλίμα αλληλεγγύης και συναδελφικότητας.