Τα υπερπολυτελή ξενοδοχεία Amirandes και Caramel, στην Ανατολική Κρήτη και Ρέθυμνο αντίστοιχα, απέσπασαν τα κορυφαία βραβεία TUI HOLLY 2017 και συγκαταλέγονται στα 100 καλύτερα ξενοδοχεία διακοπών παγκοσμίως!
Η ανώτατη αυτή διάκριση απονέμεται μετά από έρευνα μεταξύ πελατών του TUI GROUP, του μεγαλύτερου Τουριστικού Οργανισμού στον κόσμο και αποτυπώνει την άριστη διοίκηση, την επιχειρηματική δημιουργικότητα, την καλή ηγεσία και τα υψηλά πρότυπα ασφαλείας. Το αποτέλεσμα προέρχεται από αδιάβλητη διαδικασία έρευνας που βασίζεται στην σημασία, στη λεπτομέρεια, στην αξεπέραστη εξυπηρέτηση και στο εξαιρετικό φαγητό, ενώ συμβολίζει το τέλειο concept διακοπών.
Επίσης, πέντε ξενοδοχεία του Ομίλου σε Κρήτη, Κέρκυρα και Κω βραβεύτηκαν για τη κορυφαία ποιότητα των υπηρεσιών που προσφέρουν στους πελάτες τους. Τα ξενοδοχεία που απέσπασαν τα βραβεία TUI TOP QUALITY 2017 είναι:
Grecotel Amirandes, Ηράκλειο, Κρήτη
Grecotel Caramel, Ρέθυμνο, Κρήτη
Grecotel Corfu Imperial, Κέρκυρα
Grecotel Kos Imperial Thalasso, Κως
Grecotel Club Marine Palace & Suites, Πάνορμο, Κρήτη
Υπενθυμίζεται ότι από το 1975, έτος ίδρυσης του Ομίλου Ν. Δασκαλαντωνάκη, πάνω από 2.000 βραβεία και διακρίσεις έχουν δοθεί στην Grecotel, τα ξενοδοχεία, τον ιδρυτή και τη διοίκηση του Ομίλου για τις υπηρεσίες υψηλής ποιότητας, την ικανοποίηση των επισκεπτών, τη συνεισφορά στην αναβάθμιση του ελληνικού τουριστικού προϊόντος, το κοινωνικό έργο και τις πρωτοβουλίες για τη διατήρηση της περιβαλλοντικής και πολιτιστικής κληρονομιάς της Ελλάδας.
Τιμητική πλακέτα στον Ν. Δασκαλαντωνάκη από τον Δήμο Αμαρουσίου
Ο ιδρυτής και πρόεδρος του Ομίλου Ν. Δασκαλαντωνάκη – Grecotel τιμήθηκε από τον Δήμο Αμαρουσίου για την συμβολή του στην τουριστική ανάπτυξη της χώρας.
Ο κ. Νίκος Δασκαλαντωνάκης παρέλαβε τιμητική πλακέτα από τον δήμαρχο Αμαρουσίου κ. Γιώργο Πατούλη στο πλαίσιο συνάντησης εργασίας που πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 3 Μαρτίου για την υπογραφή του Πρωτοκόλλου Δημιουργίας Συνεργατικού Μηχανισμού Τουρισμού Υγείας στην ευρύτερη περιοχή του Δήμου.
Σημειώνεται ότι στην ημερίδα συμμετείχαν εκπρόσωποι της περιοχής του Αμαρουσίου, των Δημοσίων Νοσοκομείων, Ιδιωτικών Κλινικών, Διαγνωστικών Κέντρων, Μεγάλων Ιατρείων, Κέντρων Εξωσωματικής Γονιμοποίησης κ.ά.
Κύριο αντικείμενο της εκδήλωσης ήταν η ανάπτυξη κοινής στρατηγικής και δράσης για την αξιοποίηση του Ιατρικού Τουρισμού στη χώρα μας. Αποτελεί δε την απαρχή της υλοποίησης κοινού οράματος, ώστε να καταστεί το Μαρούσι Διεθνές Κέντρο Ιατρικού Τουρισμού.
Ο κ. Πατούλης απένειμε την πλακέτα τονίζοντας: «είναι μεγάλη τιμή να στηρίζει ο κ. Νίκος Δασκαλαντωνάκης την πρωτοβουλία μας αυτή, καθώς ο Όμιλός του έχει ταυτιστεί όχι μόνο με τον τουρισμό, αλλά με την ανάπτυξη της χώρας μας γενικότερα παρέχοντας καινοτόμες επιχειρηματικές πρωτοβουλίες, υποδειγματική υποδομή φιλοξενίας και ποιοτικές υπηρεσίες».