«Τα ταξίδια του Μικρού Πρίγκιπα»
Ο κουκλοθίασος «Ο Τρελός του Βασιλιά», παρουσιάζει την παράσταση «Τα ταξίδια του Μικρού Πρίγκιπα», βασισμένη στο κλασικό διήγημα του Αντουάν ντε Σαιντ-Εξυπερύ, στο εργαστήρι Τζεπέτο (Χειμάρρας και Κατεχάκη, πεζόδρομος Φορτέτζα), σήμερα, Παρασκευή στις 19:00.
Μπορεί ένα τριαντάφυλλο να εξημερώσει ένα μικρό άνθρωπο; Πόσο διασκεδαστικό είναι να καθαρίζεις ηφαίστεια κάθε πρωί αντί να τακτοποιείς το δωμάτιό σου και πού να βρεις ένα φίλο σ’ ένα πλανήτη τόσο μεγάλο όσο ένα πεπόνι;
Ένα παραμύθι για τη φιλία και το ταξίδι προς αναζήτησή της, που ζωντανεύει μέσα από την αφήγηση, το κουκλοθέατρο και τη μουσική. Απευθύνεται σε παιδιά όλων των ηλικιών.
Διάρκεια: 60′.
Με ελεύθερη συνεισφορά!