Στα Περιβόλια Ρεθύμνου γιόρτασαν με τους δημότες και τα μέλη του Πολιτιστικού Συλλόγου Περιβολίων – Μισιρίων «Εμμανουήλ Παχλάς», ο δήμαρχος Ρεθύμνης Γιώργος Μαρινάκης και η αντιδήμαρχος Τουρισμού – Προβολής και Πρασίνου, Πέπη Μπιρλιράκη.
Με αφορμή την υπαίθρια γιορτή για τα Κούλουμα, ο δήμαρχος ευχήθηκε καλή Σαρακοστή και υποσχέθηκε να συνεχίζει να αλλάζει προς το καλύτερο και αυτή η περιοχή του Δήμου Ρεθύμνης.