ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ
Διακοπή κυκλοφορίας στην παραλιακή οδό Σοφοκλή Βενιζέλου λόγω έργων
Κλειστή θα παραμείνει από αύριο για έναν ολόκληρο μήνα η παραλιακή λεωφόρος Σοφοκλή Βενιζέλου, προκειμένου να προχωρήσουν οι εργασίες κατασκευής των πεζοδρομίων στο πλαίσιο του έργου ανάπλασης του ανατολικού παραλιακού μετώπου.
Ειδικότερα σε σχετική ανακοίνωση του Δήμου αναφέρονται τα παρακάτω:
«Ο Δήμος Ρεθύμνης ενημερώνει τους συμπολίτες κι επισκέπτες μας ότι από την ερχόμενη Πέμπτη 24/09/2015 έως και το Σάββατο 24/10/2015, θα ισχύσουν κυκλοφοριακές ρυθμίσεις στο ανατολικό παραλιακό μέτωπο (οδός Σοφοκλή Βενιζέλου) προκειμένου να εκτελεστούν εργασίες διαμόρφωσης πεζοδρομίων και ασφαλών διαβάσεων πεζών.
Συγκεκριμένα, από την προσεχή Πέμπτη και για ένα μήνα, θα διακοπεί η κυκλοφορία οχημάτων που κατευθύνονται στο κέντρο της πόλης, επί της παραλιακής οδού Σοφοκλή Βενιζέλου, από το ύψος της οδού Ελευθερίας (δρόμος του Σ/Μ Χαλκιαδάκη) έως την οδό Παπανδρέου (οδός απέναντι από Δελφίνι).
Το συγκεκριμένο τμήμα της παραλιακής οδού θα μονοδρομηθεί και θα επιτρέπεται μόνον η κίνηση οχημάτων με κατεύθυνση από Ρέθυμνο προς Περιβόλια.
Παρακαλούμε πολύ τους οδηγούς και πεζούς, να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί, να σέβονται τη σήμανση και να συνδράμουν με τη συνεργασία τους στην ολοκλήρωση ενός τόσο σημαντικού, για μας και την πόλη μας, έργου».