Τον καλύτερό τους εαυτό έδωσαν οι αθλητές-τριες του Α.Σ. Απόλλων στο Παγκρήτιο κύπελλο Τάε Κβο Ντο, το οποίο πραγματοποιήθηκε στο κλειστό γυμναστήριο του Κλαδισού στα Χανιά. Ο Ρεθεμνιώτικος σύλλογος, με προπονητή τον Απόστολο Σανιδά, κατέκτησε την 1η θέση και απέδειξε πως έχει και παρόν και μέλλον.
Οι Ρεθεμνιώτες-ισσες αθλητές-τριες σάρωσαν τα μετάλλια σε όλες τις ηλικιακές κατηγορίες και δη σε αυτές των Ανδρών-Γυναικών, Εφήβων-Νεανίδων και Παίδων-Κορασίδων. Διοργανώτρια του Κυπέλλου Κρήτης ήταν η Ελληνική Ομοσπονδία Τάε Κβο Ντο.
Συγκεκριμένα, χρυσά μετάλλια κατέκτησαν οι: Δήμητρα Τζωρτζίδη (57 κιλά Γυναικών), Μανώλης Βρεττός (45 κιλά Παίδων), Μανώλης Δουλγεράκης (74 κιλά Ανδρών), Ευσεβία Σπυριδάκη (51 κιλά Κορασίδων) και Βασίλης-Εφραίμ Αντωνιάδης (57 κιλά Παίδων).
Ασημένια μετάλλια κατέκτησαν οι: Μαρία-Ζωή Δαμανάκη (57 κιλά Γυναικών), Φίλιππος Παυλάκης (41 κιλά Παίδων) και Γεώργιος Παπουτσάκης (63 κιλά Ανδρών). Τέλος, το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο Στέλιος Σαριδάκης (53 κιλά Παίδων).
Στο πλαίσιο της διοργάνωσης, πραγματοποιήθηκε αγωνιστική επίδειξη αθλητών-τριών (γεν. 2005-08). Ο Α.Σ. Απόλλων εκπροσωπήθηκε με 12 αθλητές-τριες. Συγκεκριμένα, η Ειρήνη Μαϊνωλά αναδείχθηκε νικήτρια με 13-3 στα σημεία. Η Μαρία Σκαρβέλη ήταν νικήτρια με 2-0 στα σημεία. Η Αγνή Σαριδάκη έχασε με 1-4.
Επίσης, η Ελένη Γιάννη ήταν νικήτρια με 4-1, όπως επίσης και ο Γεώργιος Μακρυπόδης με 4-1. Ο Σπύρος Γιάννη κέρδισε με 13-9 και ο Παύλος Σταυρουλιδάκης με 8-2. Ο Μάνος Δριγιαννάκης έχασε με 9-4, ενώ ο Νίκος Δριγιαννάκης κέρδισε με 8-2. Ακόμα, ο Νεκτάριος Χνάρης έχασε με 3-2, ο Φώτης Παυλίδης νίκησε με 5-2 και ο Γιάννης Ξανθός έχασε με 10-3.