Μια μαύρη σελίδα έγραψε και πάλι στην ιστορία της η ΑΕΚ, η οποία έχασε δίκαια με 2-0 από τον Αγροτικό Αστέρα κι αποκλείστηκε από το κύπελλο (β’ φάση) Γ’ Εθνικής.
Μπροστά σε 3.500 φίλους της στο Καυταντζόγλειο στάδιο, ηττήθηκε στην παράταση και καταποντίστηκε το γόητρό της σε μια χρονιά που κλείνει με τον χειρότερο τρόπο και που σίγουρα δεν θα θέλουν να τη θυμούνται ποτέ οι φίλοι της.
Για την ιστορία, τα γκολ πέτυχαν οι Κρυστάλης, (106′) και Λαζαρίδης (109′).
Διαιτητής: Χρήστος Γκράνας.
Αγροτικός Αστέρας (Δηλμπέρης): Ταταρίδης, Καραντασιάδης, Τριανταφυλλίδης (Κρυστάλης 74′), Γεωργιάδης, Γκρμαν, Σαμουηλίδης, Χατζηλιάδης, Θεοδωρίδης (Παπαδόπουλος 59′), Αθανασιάδης (Κουκουλάκης 46′), Βελίδης, Λαζαρίδης.
ΑΕΚ (Δέλλας): Καραγκιολίδης, Γεωργέας, Πεταυράκης, Ρόβας, Τσιρίλο, Κορδέρο, Γροντής (Τσεβάς 80′), Ντακόλ (Αργυρίου 46′), Μπρέσεβιτς, Ανάκογλου, Πλατέλλας.