Δεικτικός της εικόνας που θα παρουσιάσει η ομάδα του στην συνέχεια του πρωταθλήματος, ήταν μετά το τέλος του αγώνα με τον Κρόνο, ο προπονητής της γυναικείας ομάδας μπάσκετ του ΟΚΑ Αρκαδίου, Κώστας Πλευράκης. Ο έμπειρος τεχνικός τόνισε μεταξύ άλλων ότι, λίγο ως πολύ περίμεναν ότι ο Κρόνος θα είναι πολύ δυνατός αλλά σε καμία περίπτωση πως το σκορ μπορεί να πάρει τέτοια έκταση (43-80).
Η συνέχεια όμως μπορεί και θα είναι διαφορετική. Ανεξάρτητα με το γεγονός ότι έρχεται ένα ακόμη πιο δύσκολο ματς εκτός έδρας με τον Παναθηναϊκό, η ομάδα θα έχει στις τάξεις της όλες τις παίκτριες και δεν θα επηρεαστεί από τέτοιου είδους ήττες. Αναλυτικά: «Η ομάδα παρά τα προβλήματα που είχε, προσπάθησε για το καλύτερο. Χρειαζόμαστε όμως μεγαλύτερη προσπάθεια στην συνέχεια και ελπίζουμε ότι μόλις προστεθούν και οι παίκτριες που περιμένουμε από τους τραυματισμούς, θα είμαστε περισσότερο ανταγωνιστικοί. Το αποτέλεσμα ήταν αναμενόμενο, αν και θα θέλαμε να ήταν μικρότερη η διαφορά. Αυτό όμως δεν μας επηρεάζει και συνεχίζουμε για την πραγματοποίηση των στόχων μας».