Παρέα στην κορυφή των σκόρερς κάνουν από την Κυριακή που μας πέρασε, Λεάλ και Σαγανάς. Ο Αργεντινός που οδηγεί από τη δική του πλευρά, τον Εργοτέλη στην πρώτη θέση (μαζί με τον Ερμή), έχει κατορθώσει να θαμπώσει με την απόδοσή του, συμπαίκτες και αντιπάλους.
Δεν είναι άλλωστε μονάχα τα 3 τέρματα που έχει πετύχει αλλά και το γεγονός ότι μοιράζει έτοιμα τέρματα (ασίστ) εμπνέοντας τους συμπαίκτες του στα αποδυτήρια. Μάλιστα, ο Σέρτζιο Λεάλ είναι στην 1η θέση παρ’ ότι δεν αγωνίστηκε στην 4η αγωνιστική που μας πέρασε.
Ο Σαγανάς έχει χρόνια εμπειρίας σε Φούτμπολ Λιγκ αλλά και Σούπερ Λιγκ κυρίως με την Καλλιθέα. Οι δυνατότητές του στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής, ακόμα κι αν τα χρόνια έχουν περάσει, περισσεύουν κι έτσι βοηθάει το νεοφώτιστο Άγιο Ιερόθεο σε μια πολύ δύσκολη καμπή του πρωταθλήματος (στην αρχή) να συνεχίσει τις μάχες και πολλές απ’ αυτές να τις κερδίζει.
Γενικότερα, οι κρητικές ομάδες παρουσιάζουν πολύ μεγάλη έφεση στο σκοράρισμα αλλά και στην πολυφωνία των τερμάτων. Υπενθυμίζουμε ότι στον πίνακα των σκόρερς παρουσιάζονται και οι, Θάνος Τοπούζης (Ερμής Ζωνιανών), Φώτης Καϊμακαμούδης (Εργοτέλης) και Τάσος Τριανταφύλλου (ΠΟΑ), Βεστάκης (ΙΝΚΑ) ενώ από 1 γκολ έχουν πετύχει και οι Καλέ, Δημήτρης, Κατσικοκέρης (Εργοτέλης), Πασιαλής, Ανυφαντάκης (Ερμής), Αμπντουραχμανί, Σκλαμνάκης, Ρουμπάκης, Πετράκης (ΠΟΑ).
Ο πίνακας των σκόρερς:
1. Λεάλ (Εργοτέλης) 3
2. Σαγανάς (Αγ. Ιερόθεος 3
3. Θανόπουλος (Αγ. Ιερόθεος) 2
4. Καϊμακαμούδης (Εργοτέλης) 2
5. Τοπούζης (Ερμής) 2
6. Χαρακτίδης (Θύελλ Ρ.) 2
7. Βεστάκης (ΙΝΚΑ) 2
8. Σαπαλίδης (Ιωνικός) 2
9. Κυριαζής (Κηφισιά) 2
10. Τριανταφύλλου (ΠΟΑ) 2
11. Μπεσσού (Προοδευτική) 2
12. Χαττζηλιόντας (Ρόδος) 2
13. Ποτουρίδης (Τριγλία Ρ.) 2