Αστέρας Περάματος και Τάκης Μαρής δεν θα πορευτούν παρέα για την ερχόμενη σεζόν. Το σωματείο (έστω και αν έχει διαφορετικό αριθμό μητρώου στην ΕΠΟ με ό,τι ίσχυε πριν το 2015), προχώρησε σε λύση της συνεργασίας με τον Τάκη Μαρή σε μια σχέση όπου ήταν αμφίδρομη για πολλά χρόνια. Πολύ παλαιότερα ως παίκτης και αφού πέρασαν πολλά χρόνια, ήρθε η σειρά να εργαστεί και σαν προπονητής. Έχοντας ζήσει τόσες και τόσες χαρές μα κυρίως στιγμές που μένουν και θα μείνουν χαραγμένες σε όλους στην περιοχή, μια σχέση ζωής -αλλά εφόσον θέλουμε να μιλάμε καθαρά θεσμικά- μια σχέση διετούς διάρκειας προπονητή και σωματείου ολοκληρώνεται κάπου εδώ.
Ο Τάκης Μαρής επανέφερε τον Αστέρα στην Α’ κατηγορία και όλοι μαζί κατάφεραν να οδηγήσουν το σωματείο σε πολύ υψηλά στάνταρτς απόδοσης. Αυτό που του έλειψε κάποια στιγμή ήταν η σταθερότητα όμως, ο Αστέρας πραγματικά ξεπέρασε κάθε προσδοκία σε αγωνιστικό επίπεδο.
Τώρα μένει να δούμε, όπως έχουμε επαναλάβει τις τελευταίες μέρες, τον τρόπο (τη φιλοσοφία) με τον οποίο θα πορευτεί το σωματείο. Λέγεται ότι θα στηριχθεί σε νεαρά παιδιά της περιοχής. Ίδωμεν…