Χωρίς νερό θα μείνει η πόλη του Ρεθύμνου μέχρι και αύριο το μεσημέρι εξαιτίας της μεγάλης ζημιάς που προκλήθηκε στο κεντρικό αγωγό της ΔΕΥΑΡ στην περιοχή του Πετρέ. Συνεργεία επιχειρούν για την αποκατάσταση της υδροδότησης και σύμφωνα με τον πρόεδρο της Δημοτικής Επιχείρησης Βασίλη Θεοδωράκη, η υδροδότηση στο σύνολο της πόλης θα επανέλθει μέχρι αύριο το μεσημέρι.
Δυστύχημα στους ιστιοπλοϊκούς αγώνες Aegean 600
Ο ιστιοπλοϊκός αγώνας Aegean 600, δυστυχώς, "σημαδεύτηκε" από ένα τραγικό δυστύχημα. Στα ανοιχτά της Κάσου, θύμα μιας δύσκολης κατάστασης λόγω...