Κερδισμένοι των αγώνων μπαράζ στην Κ14 αποδείχθηκαν τέσσερις ομάδες εκ των οποίων οι δύο με πολύ μεγάλη διαφορά. Ο Αστέρας 1 κέρδισε με χαρακτηριστική άνεση τον Ολυμπιακό Ρ. με 13-0, ενώ με 10-0 κέρδισε η Επισκοπή τον Άρη2.
Πάντως, τόσο ο Άρης1 που επικράτησε με 4-0 της ΑΕΜ όσο και ο Αστέρας Ρ2 που πήρε τον αγώνα κόντρα στον ΟΦΑ με 4-2 στο πιο γεμάτο και συναρπαστικό ματς της σειράς, ήταν οι ομάδες που είχαν λόγους να χαμογελούν στην πρώτη μέρα των μπαράζ.
Στη β’ φάση των αγώνων θα έχουμε ακόμη πιο δυνατές συγκρούσεις, αφού θα αναμετρηθούν μεταξύ τους οι ομάδες που έφτασαν στις πιο μεγάλες νίκες (Αστερας1 – Επισκοπή και Αστερας2 – Άρης1).
Θα έχει μεγάλο ενδιαφέρον. Πάμε να δούμε τον σχετικό πίνακα:
Κ14 (11Χ11, 2005-06)
Τα αποτελέσματα των μπαράζ
Αστέρας Ρ.1 – Ολυμπιακός Ρ. 13-0
Αστέρας Ρ.2 – ΟΦ Αρμένων 4-2
Άρης 1 – ΑΕΜ 4-0
Επισκοπή – Άρης2 10-0
Κυριακή 19 Μαΐου
Γηπ. Αρμένων, 17.00: Αστέρας Ρ1 – Επισκοπή
Γηπ. Αρμένων, 19.00: Αστέρας Ρ2 – Άρης1
Παρακάτω βλέπετε το πρόγραμμα αλλά και τα αποτελέσματα στα υπόλοιπα πρωταθλήματα:
Κ16 (11Χ11, 2003-04)
Παρασκευή 17 Μαΐου
Γηπ. Αρμένων, 19.30: ΟΦΑ – Άρης
Δευτέρα 20 Μαΐου
Γηπ. Φουρφουρά, 18.00: Ψηλορείτης – Αστέρας Ρ.
Λιβάδια – Επισκοπή 0-3 α.α.
Ρεπό: Κεραυνός
Κ12 (7Χ7 2008-09)
Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής:
Α’ όμιλος
Παναρκαδικός – ΠΑΟ Αλφάς 4-9
Ολυμπιακός Ρ.1 – Αστέρας Ρ.1 1-3
ΟΦΑ – Άρης1 0-18
Επισκοπή 2010 – ΑΕΜ1 3-0 α.α.
Το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής
Σάββατο 18 Μαΐου
Γηπ. Περάματος, 12.00: ΑΕΜ1 – ΠΑΟ Αλφάς
Γηπ. Μισιρίων, 10.00: Άρης1 – Επισκοπή 2010
Γηπ. Αρμένων, 12.00: ΟΦ Αρμένων – Ολυμπιακός Ρ.1
Αστέρας Ρ1 – Παναρκαδικός 3-0 α.α.
Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής
Β’ όμιλος
Αστέρας Ρ4 – Αστέρας Ρ3 1-2
Άρης 3 – ΑΕΜ2 1-7
Άρης4 – Σπήλι 12-2
Ολυμπιακός Ρ.2 – Αστέρας2 8-7
Άρης2 – Ρεθυμνιακός (δεν έγινε)
Η επόμενη (7η) αγωνιστική
Σάββατο 18 Μαΐου
Γηπ. Σοχώρας, 09.30: Αστέρας Ρ.3 – Άρης3
Γηπ. Μισιρίων, 10.00: Άρης2 – Αστέρας Ρ.4
Γηπ. Σπηλίου, 10.00: Σπήλι – Αστέρας Ρ2
ΑΕΜ2 – Ολυμπιακός Ρ.2 3-0 α.α.
Κ8 (2011-12)
Το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής:
Γηπ. Καλογεράκης
Σάββατο 18 Μαίου
09.30: Ρέθυμνο ΠΣ2 – Ρεθυμνιακός
09.30: Άρης2 – Ολυμπιακός Ρ.
11.00: Άρης1 – Αστέρας 1
12.30: ΑΕΜ – Αστέρας 1
12.30: Επισκοπή – Αστέρας 2
Παναρκαδικός – Ρέθυμνο ΠΣ1 0-3 α.α.
Ρεθυμνιακός 1 – Ερμής Ζ. 3-0 α.α.