Εξαιρετική εμφάνιση, που συνδυάστηκε με μεγάλη νίκη, πραγματοποίησαν οι άνδρες του ΟΠΕΡ. Η ομάδα του Γιώργου Μπουρμπάκη έκαμψε την αντίσταση του Οδυσσέα Αμαρουσίου με 3-1 σετ (25-22, 19-25, 28-26, 25-21), έφτασε τους 18 βαθμούς, κάνοντας ακόμα ένα σημαντικό βήμα για την παραμονή της στην Α2 εθνική κατηγορία του βόλεϊ.
Την ήττα με 11-8 από την Γλυφάδα γνώρισε η γυναικεία ομάδα πόλο του Ναυτικού Ομίλου Ρεθύμνου, στο παιχνίδι της τελευταίας αγωνιστικής του α’ γύρου. Οι δύο ομάδες συγκατοικούν πλέον στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 9 βαθμούς.
Στην β’ φάση και δη στις 28 καλύτερες ομάδες της Ελλάδας προκρίθηκαν οι έφηβοι του ΝΟΡ. Οι Ρεθυμνιώτες κατέλαβαν το 3ο προνομιούχο εισιτήριο του ομίλου που πραγματοποιήθηκε στα Χανιά, συγκεντρώνοντας 6 βαθμούς. Επικράτησαν του ΝΟ Αγίου Νικολάου και του ΟΦΗ, ενώ ηττήθηκαν από ΝΟ Χανίων (2η θέση) και Παλαιό Φάληρο (1η θέση).
Αναλυτικά ρεπορτάζ σε επόμενο φύλλο.