Μία μεταγραφή που θα κάνει αίσθηση στην ελληνική Α1 προσπαθεί να ολοκληρώσει το Ρέθυμνο Cretan Kings. Οι «κεραμιδί» κινούνται δυναμικά για την απόκτηση του Χάρη Γιαννόπουλου και αν καταφέρουν να τον εντάξουν στο δυναμικό τους, θα έχουν κάνει αγωνιστική και οικονομική υπέρβαση.
Ο 26χρονος γκαρντ-φόργουορντ έχει πολύ υψηλό κασέ, αλλά οι διοικούντες της ομάδας είναι αποφασιμένοι να κάνουν ότι περνάει από το χέρι τους για να αποσπάσουν την υπογραφή του. Τα τελευταία χρόνια αγωνίστηκε στο ισπανικό πρωτάθλημα με τη φανέλα της Μανρέσα και της Ομπραντόριο, ενώ έχει θητεύσει και σε ΠΑΟΚ, Ολυμπιακό, Παναθηναϊκό και Πανιώνιο.