Η έλευση του Ιουνίου έφερε μεταγραφές στην ΑΕ Μυλοποτάμου, η οποία προχώρησε μέσα σε τρεις μέρες, στη δεύτερη μεταγραφή της μετά απ’ αυτή του Σηφακάκη την περασμένη Τετάρτη.
Πρόκειται για τον Γιάννη Σανταμούρη, ο οποίος αγωνιζόταν μέχρι πρότινος στο πρωτάθλημα του ΟΦ Αρμένων αφήνοντας εξαιρετικές εντυπώσεις.
Οι κυανοκίτρινοι ήθελαν εξ αρχής να βρουν έναν πορτιέρο ανάλογων δυνατοτήτων μ’ αυτές των Πλαΐτη, Νικηφόρου και φαίνεται πως έκαναν διάνα.
Ο Σανταμούρης έχει ένα καταπληκτικό βιογραφικό και φαίνεται πως έρχεται την κατάλληλη στιγμή καθώς, οι Πλαΐτης, Νικηφόρος θα χρειαστεί να λείψουν από τις υποχρεώσεις του Μυλοποτάμου, αφού θα κληθούν, μεσούσης της περιόδου, να υπηρετήσουν στον ελληνικό στρατό.
Η αναφορά στο πρόσωπο του ποδοσφαιριστή από την πλευρά της μυλοποταμίτικης διοίκησης ήταν η δέουσα, αναφέροντας τα σχετικά στο παρακάτω δελτίο τύπου…
«Με τον τερματοφύλακα Γιάννη Σανταμούρη, συμφώνησε η ομάδα μας, ενισχύοντας τα γκολπόστ της, καθώς οι Πλαῒτης και Νικηφόρος, δεν μπορούν να υπολογίζονται για ολόκληρη την αγωνιστική περίοδο, όπου και οι δυο αναμένουν την κλήση τους για να υπηρετήσουν στον στρατό.
Ο 30χρονος(1984) τερματοφύλακας αγωνιζόταν πέρυσι στον Ο.Φ. Αρμένων, ενώ στο παρελθόν έχει αγωνιστεί σε Μεθώνη, ΑΟ Δικαίου, ΑΕ Κως, Άρη Αμφιάλης, Περαμαϊκό, Ηρακλή Ψαχνών, Ακαδημίες ΑΕΚ και Ακαδημίες Ολυμπιακού.
Ο Αστέρας αναμένεται να κάνει φυσικά κι άλλες μεταγραφές μέσα στη διάρκεια του καλοκαιριού. Στόχος δεν είναι άλλος από τον πρωταθλητισμό».