Σε δυο σημαντικές προσθήκες που αναμένεται να τον ισχυροποιήσουν αλλά και να δώσουν παραπάνω εμπειρία τόσο στα μετόπισθεν, όσο και στην γραμμή «κρούσης» του προχώρησε ο Αστέρας Ρεθύμνου. Οι «κυανοκίτρινοι» που κατάφεραν να διατηρήσουν στο απόλυτό του τον βασικό «κορμό» του δυναμικού τους που τους οδήγησε στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Α’ ΕΠΣΡ, κατάφεραν μετά τον τερματοφύλακα Βαγγέλη Παντελίδη και τον στόπερ και αμυντικό χαφ Γιώργο Μαρκουλάκη να «φορέσουν» το αστέρι στο στήθος και στους Βαγγέλη Αντωνόπουλο και Μιχάλη Κουγιουμουτζή, αυξάνοντας τα φετινά μεταγραφικά αποκτήματα σε 4.
Πρόσθεσε εμπειρία στην αριστερή πτέρυγα…
Με ακόμη μεγαλύτερη εμπειρία αναμένεται να εμφανιστεί τη νέα σεζόν στην αριστερή πλευρά του το συγκρότημα του Ηλία Ασπρομάτη, καθώς μετά από μια πλούσια καριέρα κυρίως σε ομάδες της πάλαι ποτέ Δ’ Εθνικής κατηγορίας, ο Βαγγέλης Αντωνόπουλος θα είναι πλέον «κάτοικος» Σοχώρας. Ο γεννημένος στις 24 Νοεμβρίου 1986 Αγρινιώτης αριστερός μπακ, μετά από μια σεζόν στην Κάλυβο, «κατηφόρισε» πιο κεντρικά και πλέον θα προσφέρει τις υπηρεσίες του στον Αστέρα Ρεθύμνου.
Με θητεία στην Δ’ Εθνική, φορώντας τα χρώματα των Επισκοπή, ΠΑΣ Πρέβεζας, Πατεργιακού Κεφαλονιάς, Αμβρακικού Βόνιτσας, αλλά και στις πρώτες κατηγορίες των τοπικών πρωταθλημάτων με τις ΑΕ Κεφαλονιάς (Α’ Κεφαλονιάς), ΑΟ Δικαίου (Α’ Δωδεκανήσου), ΑΕ Μεσολογγίου (Α’ Αιτωλοακαρνανίας), Τσικλητήρα (Α’ Μεσσηνίας), Φλόγα Παλαιομάνινας (Α’ Αιτωλοακαρνανίας), Επισκοπή με την επιστροφή του να συνοδεύεται και από την κατάκτηση του πρωταθλήματος στην Α’ ΕΠΣΡ, ο Βαγγέλης Αντωνόπουλος είναι έτοιμος να προσφέρει στον Ιστορικό.
Έκλεισε και ο «11αρης» στα γκολ…
Μάλιστα θα έχει την δυνατότητα εκτός από τα αμυντικά του καθήκοντα, να τροφοδοτεί και ένα φορ, που κατά την περσινή αγωνιστική περίοδο πέτυχε τον αριθμό μιας ποδοσφαιρικής ομάδας (11) σε γκολ στην Α’ ΕΠΣΡ. Οι συζητήσεις που είχαν οι άνθρωποι του Αστέρα Ρεθύμνου με τον Μιχάλη Κουγιουμουτζή, είχαν αίσιο αποτέλεσμα, και ο 25χρονος (γεννήθηκε στις 10 Οκτωβρίου 1994) επιθετικός θα συνεχίσει και αυτός την καριέρα του στον Όμιλο. Ο ταλαντούχος επιθετικός που ολοκλήρωσε το πιο πρόσφατο πρωτάθλημα με τον Τάλω Μελιδονίου, έχει φορέσει την φανέλα του Πανόρμου, του ΠΑΟ Αλφάς, αλλά και της ΑΕ Μυλοποτάμου, με την οποία κατέκτησε και το πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣΡ την σεζόν 2016-17, πετυχαίνοντας 4 τέρματα.
Κοντά σε ακόμη μια μεταγραφή και ανανεώσεις…
Κοντά σε μια ακόμη μεταγραφή βρίσκονται οι άνθρωποι του Αστέρα Ρεθύμνου, διατηρώντας όμως κρυφό το όνομα του 5ου νέου προσώπου στην Σοχώρα. Παράλληλα οι διοικούντες του Ομίλου αναμένεται εκτός από την σχετική ανακοίνωση, να ολοκληρώσουν και το τυπικό μέρος της ανανέωσης της συνεργασίας τους με τους Βαγγέλη Κασσέλα και Βαγγέλη Σαρρή που προσθέσουν ακόμη μεγαλύτερο αριθμό στους παρόντες του φετινού ρόστερ τους.