Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΤΟΥ ΠΑΝΟΡΜΟΥ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ ΤΗ ΣΥΝΕΧΙΣΗ ΤΗΣ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΕΜΠΕΙΡΟ ΤΕΧΝΙΚΟ
Με Πανταγιά και του χρόνου
Ο Γιώργος Πανταγιάς θα συνεχίσει να βρίσκεται και για την ερχόμενη χρονιά στο «τιμόνι» της ομάδας του ΑΟ Πανόρμου. Ο έμπειρος τεχνικός ο οποίος είναι καθηγητής Φυσικής Αγωγής, έχει ειδικότητα στο ποδόσφαιρο και παράλληλα διατελεί προπονητής στα ΑμεΑ Ίκαρος.
Ο Γιώργος Πανταγιάς που ολοκλήρωσε την ποδοσφαιρική του καριέρα το 2001, έχει διατελέσει προπονητής στον Κεραυνό, στον Παναρκαδικό και φυσικά στο Πάνορμο βγάζοντας μάλιστα αρκετά παιδιά από τις ακαδημίες.
Ο Ρεθεμνιώτης τεχνικός, διαθέτει ιδιόκτητο γήπεδο 5Χ5 που εδρεύει στο Σφακάκι και συνηθίζει να δουλεύει τις μικρές ηλικίες στο συγκεκριμένο μέρος όπου έχουν λάβει μέρος σε πολλά ποδοσφαιρικά τουρνουά.
Το Πάνορμο διατηρεί άριστη σχέση με τον 48χρονο τεχνικό κι αφού ήρθαν σε επαφή πριν από λίγες μέρες, συμφώνησαν να βρουν τη χρυσή τομή για τη συνεργασία που έχει προκύψει από πέρυσι. Ο σύλλογος του Μυλοποτάμου, έχει οριοθετήσει τους στόχους του και φυσικά χρειάζεται να βγάλει τα παιδιά που διαθέτει στο γήπεδο προκειμένου να αναδείξουν το ταλέντο τους.
Η ομάδα του Πανόρμου, εξέδωσε ανακοίνωση μέσω σχετικού δελτίου τύπου, το οποίο ανέφερε την πρόσκληση του έμπειρου τεχνικού. Μάλιστα ο τίτλος που χαρίζει είναι…
«Με τον Πανταγιά στον πάγκο της ομάδας μας και τη νέα σεζόν» και συνεχίζει… «Οι διοικούντες της ομάδα μας συμφώνησαν με τον 46χρονο τεχνικό να συνεχίσουν μαζί και την επόμενη αγωνιστική περίοδο. Η ομάδα μας ανακοινώνει την ανανέωση συνεργασίας της, με τον προπονητή Γιώργο Πανταγιά».
Η περιοχή του Πανόρμου διαθέτει αρκετά παιδιά τα οποία είναι σε θέση να βοηθήσουν και να βοηθηθούν από την προοπτική που δίνεται.
Η εξέλιξή τους είναι στο χέρι τους αλλά φυσικά, και στο χέρι των ανθρώπων που διαχειρίζονται τον σύλλογο.
Λ.1
Ο Γιώργος Πανταγιάς θα βρίσκεται και τη νέα σεζόν στο Πάνορμο