Για τις Μικτές αυτή η Τετάρτη είναι η ημέρα έναρξης των επίσημων αγώνων του πρωταθλήματος προεπιλογής Εθνικών ομάδων. Τόσο οι Παίδες όσο και οι Νέοι λοιπόν προπονούνται αυτές τις τελευταίες ώρες λίγο πριν αναχωρήσουν για το Λασίθι και πιο συγκεκριμένα για το γήπεδο Κριτσάς (άλλαξε την τελευταία στιγμή έδρα η ΕΠΣ Λασιθίου) όπου θα τελεστούν οι αγώνες σε πλαστικό χλοοτάπητα.
Ο Μιχάλης Βουράκης έχει καλέσει όλους τους ποδοσφαιριστές εκείνους που θα κληθούν να βρεθούν στην αποστολή για το πρώτο ματς της νέας χρονιάς και για τις δύο κατηγορίες.
Οι δυο τελευταίες προπονήσεις διεξάγονται στο kido, τόσο για χθες Δευτέρα όσο και σήμερα. Μάλιστα, για σήμερα Τρίτη 30 Οκτωβρίου οι ώρες διεξαγωγής στο γήπεδο Kido είναι οι εξής:
Κ16 – 14.30 (ώρα προσέλευσης).
K14 – 16.30 (ώρα προσέλευσης).
Οι εξ αναβολής αγώνες σε Α’ και Β’ τοπικό
Παράλληλα με τους αγώνες των Μικτών, τέσσερις ομάδες από το Α’ και Β’ τοπικό (2 και 2) θα χρειαστεί να δώσουν τα εξ αναβολής παιγνίδια της 5ης αγωνιστικής. Οι διοργανώτριες Επιτροπές της ΕΠΣΡ τοποθέτησαν τους αγώνες την ίδια ημερομηνία κι έτσι, στις 15.15 η ΕΑΠ υποδέχεται στο γήπεδο Ατσιποπούλου τον Ερμή Ζωνιανών για την Α’ κατηγορία και ο Φοίνικας τον Τάλω Γαράζου για τη Β’.
Υπενθυμίζουμε ότι οι παραπάνω αγώνες δεν είχαν τελεστεί, λόγω μη προσέλευσης γιατρού αγώνα στα γήπεδα. Έτσι λοιπόν το πρόγραμμα έχει ως εξής:
Α’ τοπικό
Τετάρτη 31 Οκτωβρίου
Γηπ. Ατσιποπούλου, 15.15: ΕΑΠ – Ερμής Ζωνιανών
Β’ τοπικό
Τετάρτη 31 Οκτωβρίου
Γηπ. Σελλίων, 15.15: Φοίνικας – Τάλως Γαράζου