Τη φανέλα του πρωτοπόρου Άρη Ρεθύμνου ετοιμάζεται να φορέσει ο Γιώργος Βελονάκης!
Ο 23χρονος επιθετικός αποχαιρετά την Επισκοπή και επιστρέφει, όπως όλα δείχνουν, στο Α’ τοπικό πρωτάθλημα για να βοηθήσει τον Άρη που κάνει την απέλπιδα προσπάθεια να κρατηθεί 1ος στη μάχη που δίνει για τον εφετινό τίτλο.
Μπρος στις ηχηρές μεταγραφές της ΑΕ Μυλοποτάμου, ο Άρης απαντά με μία δική του λοιπόν, καθώς ο εν λόγω παίκτης ετοιμάζεται να αποχαιρετίσει την Επισκοπή. Αυτό αποδεικνύεται και από το γεγονός ότι δεν θα ακολουθήσει την αποστολή στο Νέο Ηράκλειο, καθώς, όπως επισημαίνουν οι «κυανόλευκοι», ο νεαρός φορ παρέμεινε στο Ρέθυμνο και τελεί υπό σιωπηρή τιμωρία.
Ο Άρης, σύμφωνα με έγκυρες πληροφορίες, έχει μιλήσει με τον Γιώργο Βελονάκη, ενώ φαίνεται να έχει συζητήσει και με την Επισκοπή, η οποία άναψε το «πράσινο φως» για να αποχωρήσει από την ομάδα.
Ο τεχνικός του Άρη, Μιχάλης Δεληγιαννάκης προσθέτει ένα ακόμη όπλο στη φαρέτρα του, καθώς εκτός του Γκιόγκα, δεν υπάρχει άλλος γνήσιος «φουνταριστός». Ο ευχάριστος «πονοκέφαλος» του Ρεθεμνιώτη κόουτς εναπόκειται στο πώς θα τους ταιριάξει και τους δύο στην ενδεκάδα. Βέβαια τέτοιου είδους προβλήματα θα ήθελαν να έχουν όλοι οι προπονητές σε κάθε ομάδα.
Δ.Τ.