Τετάρτη 28 Ιουνίου 2017: Ο βρεφονηπιακός παιδικός σταθμός Παπάκια πραγματοποίησε στο θέατρο Ερωφίλη στο κάστρο της Φορτέτζα την καλοκαιρινή γιορτούλα, ανεβάζοντας την θεατρική παιδική παράσταση «Μια νύχτα στο μουσείο», βασισμένη στην ομότιτλη ταινία του Σον Λέβι. Το αποτέλεσμα ήταν ακόμη μία φορά εκπληκτικό κάτι που άλλωστε και αναμενόταν!
Τα μικρά Παπάκια μας χάρισαν ένα υπέροχο ταξίδι στο χρόνο, μας θύμισαν την ιστορία και τον πλούσιο ελληνικό πολιτισμό, αλλά και μας δίδαξαν πως το μέλλον ανήκει στα παιδιά μας… αρκεί να τα εμπιστευτούμε, να τα υπερασπιστούμε και να ελπίζουμε χάρη σε αυτά σε μέρες καλύτερες!
Η συγκίνηση ήταν έντονη, τα συναισθήματα ποικίλα και διάχυτα σε όλο το θέατρο της Ερωφίλης! Είμαι μητέρα τριών παιδιών σε καιρούς χαλεπούς. Έχω εμπιστευτεί τους τρεις πολύτιμους θησαυρούς μου από νωρίς στον βρεφονηπιακό παιδικό σταθμό Παπάκια… ό,τι πολυτιμότερο έχω και δεν απογοητεύτηκα!
Η εξαίσια δουλειά των νηπιαγωγών αλλά και όλου ανεξαιρέτως του προσωπικού στα Παπάκια είναι η σιγουριά και επιδίωξη κάθε γονέα που το μόνο που επιθυμεί είναι το καλύτερο για το παιδί του. Και στα Παπάκια γίνεται όντως το καλύτερο!
Αγάπη, ασφάλεια, τρυφερότητα σε συνδυασμό με τα σύγχρονα παιδαγωγικά μέσα, τον πλούτο των γνώσεων και τις ποικίλες βιωματικές εμπειρίες που ακούραστα προσφέρουν οι παιδαγωγοί του βρεφονηπιακού παιδικού σταθμού Παπάκια δεν μπορεί πάρα εξαιρετικά αποτελέσματα και μόνο να έχουν στους πολύτιμους θησαυρούς μας!
Σας ευχαριστώ θερμά για την αγάπη και την συνεργασία… αλλά κυρίως γιατί χάρη σε εσάς τα παιδιά μου, τα παιδιά μας, δυνάμωσαν τις φτερούγες τους και είναι πλήρως εξοπλισμένα με όλα εκείνα τα απαραίτητα εφόδια που απαιτεί το γεμάτο περιπέτειες ταξίδι της ζωής!!!
Ιδιαίτερες ευχαριστίες, αισθάνομαι την υποχρέωση, να εκφράσω για την διεύθυνση του παιδικού σταθμού Παπάκια κα. Μαίρη Ηλιάκη, την γλυκύτατη νηπιαγωγό κα. Πόπη Συμάκη, αλλά και όλες τις υπόλοιπες παιδαγωγούς που αγκάλιασαν και αγάπησαν ειλικρινά τα «Παπάκια» μου.
Σας ευχαριστώ και δεν θα σας λησμονήσω ΠΟΤΕ…. καλή συνέχεια στο υπέροχο έργο σας!
Μία τρίτεκνη μητέρα από το Ρέθυμνο