Η παράσταση δόθηκε δύο φορές, μια για τις μικρότερες τάξεις με διαλόγους και μία για τις μεγαλύτερες χωρίς διαλόγους, όπου η παιδική φαντασία έρχεται να εμπλουτίσει το σενάριο…
Η αφήγηση, η κίνηση και η μουσική ανάλογα προσαρμοσμένες στις ηλικιακές ανάγκες των μαθητών, πρόσφεραν όχι μόνο ψυχαγωγία αλλά και ένα μάθημα για τα καθημερινά «πρέπει» και όλα αυτά που συμβαίνουν και «κουράζουν» και «δοκιμάζουν»… στο τέλος όμως όλο και κάποιο δώρο αφήνουν!
Μικροί και μεγάλοι μαθητές ενθουσιάστηκαν και συμμετείχαν έντονα στην πρωτότυπη, βιωματική αυτή παράσταση.
Έφυγε από τη ζωή ο αρχαιολόγος Μιχάλης Ανδριανάκης
“Έφυγε” σήμερα από τη ζωή, ο γνωστός αρχαιολόγος, επίτιμος έφορος Αρχαιοτήτων, Μιχάλης Ανδριανάκης, σε ηλικία 74 ετών. Ο Μιχάλης Ανδριανάκης νοσηλευόταν με προβλήματα υγείας τις...