Το βιβλίο «Μικροί φίλοι, μεγάλα οράματα», θα παρουσιαστεί την Τρίτη 14 Φεβρουαρίου και ώρα 20:30, στον χώρο του καλλιτεχνικού εργαστηρίου του συνεταιρισμού Τζεπέτο (οδός Κατεχάκη και Χειμάρρας – πεζόδρομος προς Φορτέτζα).
Η εκδήλωση της βιβλιοπαρουσίασης θα γίνει από την συγγραφέα κυρία Ζωή Διαμαντοπούλου, διδάκτορα Παιδαγωγικής και Ψυχολογίας του Πανεπιστημίου του Μονάχου, πρώην Σχολική Σύμβουλο Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ν.Χανίων, σε συνεργασία με την κυρία Δήμητρα Χριστινάκη, που με τη ζωγραφική της καταφέρνει να απελευθερώνει τη φαντασία και τη δημιουργία του κάθε ανθρώπου. Αυθεντικά της έργα θα εκτίθενται κατά τη διάρκεια της παρουσίασης.
Μαζί τους θα είναι η κυρία Νατάσα Ταπάκη και η κυρία Ζωή Βλάση, από το κουκλοθέατρο Φύρδην- Μίγδην, που παίζοντας θα δώσουν ψυχή στο κείμενο του βιβλίου.
«Μια μοναδική βιβλιοπαρουσίαση. Τα γράμματα και οι τέχνες, μαζί, μπορούν να πετύχουν το καλύτερο αποτέλεσμα» επισημαίνουν οι διοργανωτές της εκδήλωσης.
Η είσοδος θα είναι ελεύθερη.
Τα έσοδα του βιβλίου θα προσφερθούν σε προσφυγική δομή.