«Κρίκος IV» στην Αίθουσα Τέχνης «Μορφές»
Η έκθεση σύγχρονης Τέχνης «Κρίκος IV» σε επιμέλεια της Πέγκυ Κουνενάκη και του Ηλία Ηλιάκη, παρουσιάζεται από χθες το βράδυ στο Ρέθυμνο, στην Αίθουσα Τέχνης «Μορφές» (Γοβατζιδάκη 18, Παλιά Πόλη), από το Μουσείο Σύγχρονης Τέχνης Χανίων – Ελαιουργείον.
Συμμετέχουν οι καλλιτέχνες: Βασιλάκου Μαργαρίτα, Βλαζάκη Σοφία, Βούσουρας Ανδρέας, Γαβαλάς Γιάννης, Γιαβρόπουλος Νίκος, Γιατρουδάκη Πόπη, Γκούζια Βάλια, Δημητριάδης Αλέξανδρος, Διαλινός Γιάννης, Δουβέρη Αγγελική, Δούμα Θαλασσινή, Θέος Βασίλης, Καββαθά Αντιγόνη, Καλαϊτζάκης Μιχάλης, Κασκούρας Νίκος, Κατσούρα Κατερίνα, Κεβρεκίδης Γιώργος, Κοκκίνη Μαρία, Κοτούλας Απόστολος, Κροντηρά Μαρίνα, Λιλικάκης Κοσμάς, Liodaki Jan, Μαγκανιώτης Αλέξανδρος, Macfarlane Sue, Μάνος Φίλιππος, Μανωλαράκη Ελένη, Μαραγκουδάκη Μαρία, Μαρκαντωνάκης Π. Γιάννης, Μαρκαντωνάτου Εριέττα, Ματσαμάκη Γεωργία, Μιχαηλίδου Άλκηστη, Μιχελογιάννη Μαρία, Μπλιάτκας Νικόλας, Μποβιάτσου Λαμπρινή, Μπραουδάκη Ρένα, Νιόλης Γρηγόρης, Παγωμένος Κώστας, Παναγιωτόπουλος Νικόλαος, Pangburn Bill, Παπαδόπουλος Αντώνης, Παπατζανάκη Αντωνία, Πετράκη Αναστασία, Πουλαντζά Νατάσσα, Ροϊλού Βιολέττα, Σκεπετζή Χρυσούλα, Σκυλουράκη Μιράντα, Solo Georgina, Σούστα Έλενα, Σπανάκης Κώστας, Σπανουδάκη Αννέττα, Σταματίου Κωνσταντίνος, Στεφανάκις Γιάννης, Στοΐδης Άρις, Τζεγιαννάκης Γιώργος, Τριανταφύλλου Αντώνης, Φίλος Θοδωρής, Fischer Konstantin, Φραντζεσκάκης Αντώνης και Heard Sally.
Η έκθεση θα διαρκέσει έως τις 12 Σεπτεμβρίου.
Ώρες λειτουργίας: Δευτέρα έως Σάββατο 9:00-14:00, Τρίτη, Πέμπτη και Παρασκευή 18:00-21:00.
Είσοδος ελεύθερη.