Στα πλαίσια της έκθεσης της εικαστικού Caroline Luigi στον Ενετικό Ναό Αγίας Σοφίας στην Παλιά Πόλη, και σε συνεργασία με το Εργαστήριο Σύγχρονης Μουσικής Έρευνας του Πανεπιστημίου Μακεδονίας, θα πραγματοποιηθεί σήμερα, Παρασκευή, και ώρα 20:00, συναυλία μουσικής δωματίου με έργα για φλάουτο με ράμφος και κιθάρα, των: Κυριακάκη, Teleman, D’ Angelo, Narvaez, Κουτσογιάννη.
Σημαντικές επιτυχίες σε μαθητές του Δημοτικού Ωδείου Ρεθύμνου
Δύο ακόμη μαθητές πιάνου του Δημοτικού ωδείου Ρεθύμνου, σημείωσαν σημαντικές επιτυχίες. Συγκεκριμένα στον διεθνή μουσικό διαγωνισμό Beethovinci International Music...