Η μεγάλη στιγμή έφτασε! Η αναμονή άξιζε τον κόπο όπως βέβαια, άξιζε τον κόπο να προηγηθούν ώρες ατέλειωτης δουλειάς από τον Γιώργο Προβιά, προκειμένου να λάβει την ύψιστη τιμή και να βρεθεί στην αγκαλιά της Εθνικής ομάδας της Ενόργανης Γυμναστικής.
Ο νεαρός αθλητής του ΟΚΑ Αρκάδι, επιλέχτηκε να εκπροσωπήσει τη χώρα μας με την Εθνική ομάδα Εφήβων-Ανδρών στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Ενόργανης Γυμναστικής, που θα πραγματοποιηθεί στη Βέρνη της Ελβετίας από τις 25 ως τις 29 Μαΐου.
Είναι η πρώτη φορά που γυμναστής από τον ρεθεμνιώτικο σύλλογο φτάνει τόσο ψηλά. Βέβαια, ο Γιώργος το είχε πολλάκις αποδείξει με τη συνέπειά του στις πρώτες θέσεις των Πανελληνίων πρωταθλημάτων στην κατηγορία του.
Ο Ρεθεμνιώτης αθλητής θα συμμετάσχει μαζί με την ομάδα των Ανδρών και των Εφήβων.
Στην ομάδα Ανδρών συγκαταλέγονται: Λευτέρης Πετρούνιας, Βλάσης Μάρας, Νίκος Ηλιόπουλος, Δημήτρης Μαρκούσης, Γιώργος -Χρήστος Χατζηευσταθίου.
Στην ομάδα Εφήβων συγκαταλέγονται: Απόστολος Κανέλλος, Γιώργος Κελεσίδης, Άγγελος Κοντεσίδης, Στέφανος Τσολακίδης.