Νέα νίκη και πρωτιά για την Ακαδημία
Την 4η της νίκη πέτυχε η Ακαδημία στο πρωτάθλημα ΕΚΑΣΚ και παρέμεινε στην 1η θέση, μαζί βέβαια με Ιεράπετρα και Κύδωνα. Η ομάδα του Βαγγέλη Θεοδωρουλάκη, παίζοντας καταπληκτική άμυνα, επικράτησε στο κλειστό «Μελίνα Μερκούρη» με 57-48 του Χάνδακα. Οι γηπεδούχοι κατείχαν σχεδόν σ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα το προβάδισμα, αλλά όταν το σκορ έγινε 48-42, 3’30” πριν το τέλος, ο Μαραυγάκης, «μίλησε» με δύο τρίποντα «τελειώνοντας» τους αντιπάλους του.
Αναλυτικό ρεπορτάζ στο αυριανό μας φύλλο.