Ένας 86χρονος άνδρας που νοσηλευόταν στην κλινική covid του νοσοκομείου έχασε τη ζωή του από κορονοϊό σήμερα το πρωί.
Εν τω μεταξύ, στο νοσοκομείο του Ρεθύμνου παραμένουν για νοσηλεία 17 ασθενείς. Από αυτούς οι 15 στην κλινική και δυο στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας – ένας 63χρονος και μια 78χρονη.
Ο ΕΟΔΥ στο Ρέθυμνο ανακοίνωσε σήμερα 177 νέα κρούσματα κορονοϊού . Την ίδια στιγμή από τα συνολικά 340 rapid test που έγιναν σε Άγιο Γεώργιο και Άγιο Κωνσταντίνο αντίστοιχα σήμερα τα 46 ήταν θετικά ενώ σε σύνολο 90 τεστ που πραγματοποίησαν οι υγειονομικοί του στρατού στο χώρο της πρώην στρατολογίας τα 7 ήταν θετικά.