Ένας νέος θάνατος από κορονοϊό καταγράφεται στο νοσοκομείο Ρεθύμνου. Ο λόγος για έναν 65 χρονο άνδρα που από την Παρασκευή νοσηλευόταν στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας του ΓΝΡ. Η κατάσταση της υγείας του επιδεινώθηκε και σήμερα το πρωί κατέληξε. Εν τω μεταξύ στο νοσοκομείο παραμένουν νοσηλευόμενοι με covid 19 δεκαπέντε ασθενείς στην κλινική και μια 63χρονη νοσηλεύεται διασωληνωμένη στη ΜΕΘ.
Σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης κηρύχθηκαν και οι Δημοτικές Κοινότητες Νίθαυρης και Πλατάνου του Δήμου Αμαρίου
Στην έκδοση νέας απόφασης με την οποία κηρύσσονται σε καθεστώς έκτακτης ανάγκης πολιτικής προστασίαςκαι οι Δημοτικές Κοινότητες Νίθαυρης (Νίθαυρη –...