Ένα κοριτσάκι μόλις 2 ετών έχασε τη ζωή του σήμερα το πρωί σε τροχαίο ατύχημα που σημειώθηκε στα Ζωνιανά. Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες το ιχ που οδηγούσε η 23 χρονη μητέρα του υπό αδιευκρίνιστες μέχρι στιγμής συνθήκες προσέκρουσε σε στηθαίο με αποτέλεσμα να ανοίξουν οι αερόσακοι και το παιδί να τραυματιστεί σοβαρά. Κατά τις ίδιες πληροφορίες ο παππούς μετέφερε το εγγόνι του στο Κέντρο Υγείας Ανωγείων και από κει στο Βενιζέλειο όπου διαπιστώθηκε οτι το παιδί ήταν ήδη νεκρό.
Αργότερα,μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ στο Βενιζέλειο και η 23 χρονη μητέρα με κατάγματα.
Πληροφορίες που δημοσιεύτηκαν ανέφεραν ότι το δίχρονο κοριτσάκι μεταφέρθηκε στο
Βενιζέλειο από τον παππού του καθώς δεν υπήρχε βάρδια οδηγού
ασθενοφόρου στο Κ.Υ Ανωγείων.Ωστόσο,κάτι τέτοιο μάλλον διαψεύδεται καθώς το ΕΚΑΒ φέρεται να μην ενημερώθηκε και να μην κλήθηκε όταν σημειώθηκε το τροχαίο.
Βενιζέλειο από τον παππού του καθώς δεν υπήρχε βάρδια οδηγού
ασθενοφόρου στο Κ.Υ Ανωγείων.Ωστόσο,κάτι τέτοιο μάλλον διαψεύδεται καθώς το ΕΚΑΒ φέρεται να μην ενημερώθηκε και να μην κλήθηκε όταν σημειώθηκε το τροχαίο.