ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΕΝΙΣ ΤΟΥ ΟΑΡ ΜΕ ΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ 44 ΑΘΛΗΤΩΝ
Νικητής ο Βαγγέλης Βασιλάκης στα «Ριζάκεια 2015»
Με τη συμμετοχή 44 αθλητών πραγματοποιήθηκαν τα «Ριζάκεια 2015». Το φετινό εσωτερικό τουρνουά τένις του Ομίλου Αντισφαίρισης Ρεθύμνου, είχε περισσότερες συμμετοχές σε σχέση με πέρυσι και μεγάλος νικητής αναδείχθηκε ο Βαγγέλης Βασιλάκης.
Ο ανταγωνισμός ήταν έντονος, οι αναμετρήσεις αμφίρροπες και όλοι οι συμμετέχοντες έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό. Στον τελικό έφτασαν οι Νίκος Αλεξανδρινός και Βαγγέλης Βασιλάκης. Μετά από ένα πολύ δυνατό και θεαματικό παιχνίδι, νικητής αναδείχθηκε ο Βασιλάκης. Τρίτοι νικητές ήταν οι Αντώνης Τσαγλιώτης και Νίκος Σαββάκης.
Το τουρνουά έκλεισε με τις απονομές των κυπέλλων και των συμβολικών χρηματικών επάθλων, στους δύο πρώτους και στους τρίτους νικητές, από τον κ. Κώστα Ριζάκη στον οποίο είναι αφιερωμένο το τουρνουά.