Με το μεγάλο ντέρμπι κορυφής ανάμεσα σε Αρκάδι και Χερρονάσιο ξεκινάει ο β’ γύρος του γυναικείου πρωταθλήματος βόλεϊ της ΕΣΠΕΚ. Οι Ρεθεμνιώτισσες βρίσκονται στην 1η θέση με 20 βαθμούς και 7 νίκες σε ισάριθμα ματς, ενώ ο Χερρονάσιος ακολουθεί με 16 βαθμούς και απολογισμό 5 νίκες και 2 ήττες.
Το συγκρότημα του Μανώλη Αντωνάκη θα επιδιώξει να κατακτήσει βαθμό ή βαθμούς, παραμένοντας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Το ματς είναι προγραμματισμένο για το απόγευμα (17:00) της Κυριακής στην έδρα του Χερρονάσιου.
Από κει και πέρα, δράση έχουμε και στο πρωτάθλημα Κορασίδων. Ο Νέος ΟΠΕΡ υποδέχεται τον Αετό και το Αρκάδι την Σούδα. Τέλος, οι Παγκορασίδες του Νέου ΟΠΕΡ1 ταξιδεύουν στο Ηράκλειο για να μετρήσουν δυνάμεις με την Άθλεση1.
Το πρόγραμμα των ρεθεμνιώτικων ομάδων
Σάββατο 14 Φεβρουαρίου
11:00 (Κορασίδων)
Νέος ΟΠΕΡ Αετός
19:00 (Κορασίδων)
Αρκάδι Σούδα
Κυριακή 15 Φεβρουαρίου
17:00 (Γυναικών)
Χερρονάσιος-Αρκάδι
17:00 (Παγκορασίδων)
Άθλεση1-Νέος ΟΠΕΡ1