Υπεγράφη την περασμένη Τρίτη από τον Δήμαρχο Αμαρίου Παντελής Μουρτζανός η σύμβαση για την εκτέλεση του έργου «Αντιστήριξη κεντρικής οδού με συστοιχία πασσάλων στην Τ.Κ. Μέρωνα Δήμου Αμαρίου» προϋπολογισμού 920.000,00 €, με ανάδοχο την εταιρεία «ΡΟΜΒΟΣ Α.Ε.»
Η χρηματοδότηση κατασκευής του έργου προέρχεται από το Υπουργείο Υποδομών & Μεταφορών και η διάρκεια της σύμβασης – εκτέλεσης του είναι δεκατέσσερις (14) μήνες.
Το έργο περιλαμβάνει εργασίες αντιστήριξης, βελτίωσης και αποκατάστασης τμήματος του Επαρχιακού Οδικού Δικτύου υπ΄αριθμό 18 (Απόστολοι – Γερακάρι) εντός ορίων οικισμού Μέρωνα με συστοιχία πασσάλων, καθώς και τμήματος της Δημοτικής οδού Μέρωνας – Αμάρι.
Το αίτημα του χαρακτηρισμού του νοσοκομείου Ρεθύμνου σε “άγονο κατηγορίας Α’ στηρίζουν οι τοπικές αρχές
Την ικανοποίηση του για την έμπρακτη, όπως την υπογράμμισε, στήριξη από τη μεριά των τοπικών αρχών και φορέων σε ότι...